В Україні створили раду для боротьби з відмиванням доходів

14 Вересня 2016, 07:27

Кабінет міністрів України створив раду з питань протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення. Про це йдеться в постанові уряду №613 від 8 вересня.

Читайте також: НБУ ліквідував один з банків через відмивання грошей

Згідно з документом, до складу ради увійшли 30 осіб, а керівником призначений глава Державної служби фінансового моніторингу Ігор Черкаський, перший заступник голови Держфінмоніторингу Андрій Ковальчук призначений заступником голови ради, також до її складу увійшли заступники міністра фінансів, міністра економічного розвитку і торгівлі, міністра закордонних справ, міністра юстиції, міністра внутрішніх справ, перший заступник голови Державної фіскальної служби, представники Генеральної прокуратури, служби безпеки України, керівник Управління аналітики та обробки інформації Національного антикорупційного бюро, президент Ліги страхових організацій України, представник Асоціації українських банків, представник Асоціації "Незалежна асоціація банків України".

Рада є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабміну, завданнями якого є координація дій інших державних органів у сфері протидії відмиванню злочинних доходів і підготовка пропозиції щодо формування і реалізації державної політики в цій сфері.

Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності ради здійснює Держфінмоніторинг.

У повідомленні, яке додається до постанови, відзначається, що створення ради є важливим елементом підготовки України до 5-го раунду оцінки системи протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом Комітетом експертів Ради Європи MONEYVAL, який запланований на березень 2017 року.

Як повідомлялося, в серпні уряд затвердив стратегію реформування системи звітності в сфері запобігання відмиванню доходів.