В Україні створили нову внутрішньодержавну платіжну систему

3 Грудня 2015, 12:09

Національний банк України узгодив правила внутрішньодержавної платіжної системи "Правекс-Телеграф" та видав платіжній організації цієї системи ПАТ КБ "Правекс-Банк" свідоцтво від 2 грудня 2015 року № 26. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Як наголошується, відомості про "Правекс-Телеграф" Національний банк відповідно до законодавства вніс до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

"Згідно з правилами "Правекс-Телеграф" учасниками платіжної системи є банки України, що на підставі договору з платіжною організацією надають послуги користувачам", – йдеться у повідомленні.

"Призначення платіжної системи "Правекс-Телеграф" – здійснення миттєвих внутрішньодержавних переказів готівки в гривнях, доларах та євро між фізичними особами, а також безготівкових переказів у гривнях, ініційованих фізичними особами-підприємцями або юридичними особами на користь фізичних осіб", – повідомили у НБУ.

До 2 грудня 2015 року платіжна система "Правекс-Телеграф" була зареєстрована в Реєстрі платіжних систем як внутрішньобанківська (її діяльність не передбачала залучення учасників).

"Усього Національний банк зареєстрував 21 міжнародну та внутрішньодержавну платіжну систему, створену резидентами, із яких: 2 платіжні системи створені центральним банком, 9 – банками України та 10 – небанківськими установами України", – повідомляє прес-служба регулятора.