В Україні створюють партизанські загони й проводять військові вишколи

18 Вересня 2014, 19:22

У серпні в Міністерстві оборони заявили, що розробляють програму загальновійськової підготовки для громадян України. Як розповів радник міністра оборони Олександр Данилюк, розробкою даної концепції займаються фахівці Міністерства оборони та Генерального штабу ЗСУ.
В її основу закладено принцип територіальної оборони — оборони населених пунктів і охорони особливо важливих державних об’єктів.

Ще раніше українці самі почали створювати партизанські загони й брати участь у військових вишколах.

Київщина

Ще у березні у Київській області з'явилися перші партизанські загони. Зокрема, про створення партизанського загону заявили жителі сіла Трипільє (Обухівський район). Рішення створити загін приймали в сільраді, на "збір" прийшло більше 100 чоловік.

Згодом у Києві військовою підготовкою почали займатися системніше. Так організація Українська Резервна Армія проводить вишколи для бажаючих. Логічним продовженням розвитку УРА стала консолідація зусиль з Товариством сприяння обороні України (ТСОУ), основні завдання якого співпадають з метою УРА – це професійна підготовка добровольців, готових стати до захисту Батьківщини на допомогу регулярній армії.

За час свого існування вже пройшло до десятка вишколів.

Також у Києві «військові курси» проводить організація "Київський Легіон".

Львівщина

12 вересня, у Львові на площі перед ратушею у спеціальному білому наметі запрацював Інформаційно-практичний центр безпеки міста.

У центрі всі охочі зможуть зареєструватися та безкоштовно отримати інформаційні консультації, відвідати навчання, майстер-класи та практичні заняття. Напрямки навчань – екстрена медицина, основи самозахисту, основи військової справи та цивільна оборона.

Практичний курс військової підготовки можна буде пройти на базі Академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного. 

Одещина

У Одесі на території колишнього військового вишу розпочали облаштовувати табір під назвою "Укроп", тобто український опір. За задумом ініціаторів, тут мають набувати ази військової справи потенційні мобілізовані та призовники. 
 

Харківщина

У Харкові на центральних площах проходять лекції Відкритого університету з інформаційної та психологічної підготовки городян до можливих воєнних дій. Кожні вихідні Відкритий університет відвідує сотні харків’ян. Їм демонструють, як поводитися зі зброєю, бронежилетом, надати допомогу пораненим, записують у різні оплатні і безоплатні "курси виживання" і навіть у партизанські загони. 

Партизанськими загонами зокрема опікується організація «Громадська варта». 

Військовослужбовці проводять відкритий урок поводження зі зброєю, включаючи пістолет Макарова, автомат Калашникова, снайперську рушницю Драгунова, ручні гранати. Тут же розміщені стенди – з картою військових комісаріатів Харківської області і з інформацією про «тривожний» рюкзак для бомбосховища. Волонтери-психологи і медики демонструють прийоми надання першої меддопомоги і правила поведінки в екстреній ситуації.

 Тернопільщина

У вересні у Тернополі почали працювати курси військової підготовки для цивільного населення: вогнева підготовка, тактична підготовка, основи цивільного захисту, військово-медична підготовка. 

10 вересня голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк, загони оборони створюватимуться на рівні кожного населеного пункту. Їх завдання – оборона сіл, селищ та міст Тернопільської області у випадку введення надзвичайного стану. Він також зазначив, що формують загони на добровольчих засадах.

Вже 14 вересня на Бережанщині, що на Тернопільщині, створили перший добровольчий загін територіальної оборони «Лисоня». Партзанський загін повністю складається із членів Бережанської Самооборони. Більшість «партизан», а це чоловіки віком від 19 до 62 років, колишні ветерани Афганістану, правоохоронці, члени Районного товариства мисливців та рибалок, активісти Революції Гідності є власниками легальної вогнепальної та нарізної зброї, мають досвід у її застосуванні, пройшли відповідні вишколи та навчання за час перебування в організації. Загалом, станом на час створення 1-го партизанського загону до його лав вступили 32 особи. Ведеться робота над створенням другого партизанського загону, а також сприяння в роботі сільських загонів самооборони.

Вінничина

На базі навчального центру професійної підготовки УМВС України в Вінницькій області проходять навчально-тренувальні збори для громадських активістів та громадян, які висловили бажання пройти підготовку з вивчення технічних характеристик зброї та надання першої медичної допомоги.

Чернігівщина

У Чернігові діє Центр тактичного навчання С.О.Та. Дисципліни, які будуть вивчатися: правила поводження з вогнепальною зброєю та індивідуальними засобами захисту, тактика ведення бойових дій в умовах обмеженого простору, робота в команді та ін. "ТСК" Сота "повністю позаполітична організація та проведенням зазначених курсів переслідує єдину мету – забезпечення порядку і підвищення військово-мобілізаційної готовності жителів міста », – таке звернення розміщено на сторінці« ТСК «Сота» у соціальній мережі ВКонтакте.

Як відомо, у медичних університетах, інститутах і коледжах буде викладатись спеціальний курс із військово-польової медицини, як це було за радянських часів. Відповідне рішення 18 вересня ухвалили представники українського уряду і медичної громадськості, повідомила радник президента України з гуманітарних питань Ольга Богомолець.