В Україні стартував осінній призов до армії

4 Жовтня 2016, 08:44

В Україні 4 жовтня стартує осінній призов на строкову військову службу. Його було затверджено указом президента України Петра Порошенка. Глава держави підписав його ще в березні 2016 р.

Осінній призов включає в себе два етапи: проходження призовної комісії та виряджання до військових частин.

До лав ЗСУ та інших військових формувань для проходження строкової військової служби буде призвано 13 908 осіб. Із них до ЗСУ направлять 7 908 осіб, до Національної гвардії – 5 тис. осіб, до Державної спеціальної служби транспорту – 1 000 осіб.

До війська підуть придатні за станом здоров'я до військової служби чоловіки, яким до дня виряджання до військових частин виповнилося 20 років, а також особи, що не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відтермінування від призову.

Згідно з постановою Кабміну, найбільша кількість призовників очікується з Дніпропетровської (1500) та Харківської областей (970), найменша – з Луганської (170) та Донецької (230). У Києві до призову на строкову військову службу підлягають 570 осіб.

У Генштабі кажуть, що жодного солдата-строковика не буде відправлено в район проведення АТО.

На проведення призову планують виділити 41,6 млн грн. Витрати на одного призовника складуть 2 тис. 993 грн, сюди входять виплата грошової допомоги та підготовка до призову.

Триватиме осінній призов до 30 листопада.

Нагадаємо, 26 вересня президент Петро Порошенко підписав указ про демобілізацію військових шостої хвилі. У рамках демобілізації зі Збройних сил України звільнять близько 20 тисяч військовослужбовців.