Український інститут книги спільно з Мінкультури та інформполітики проводить Національний тиждень читання, який триває до поточної неділі, 19 грудня.
«Мета події — залучити українців до читання, купівлі та дарування книжок, відвідування бібліотек, а також привернути увагу до українського книговидання та літератури, підтримати видавництва, книгарні та бібліотеки», – повідомляють організатори.
Долучитися до акції пропонують кожному на власних сторінках у соцмережах. Пропонують кілька варіантів:
1. Написати пост із рекомендаціями українських книжок (перекладних або від українських авторів), цінних саме для вас.
2. Купити книжки у книгарні для когось у подарунок, для себе або для передачі в бібліотеку — і також розповісти про це.
3. Розповісти або написати історію про читання і книжки у вашому житті. Чому, як ви думаєте, читання і українські книжки важливі для українців?
4. Сходити/записатися в бібліотеку самостійно або з малечею, обрати книжки для всієї родини і написати про свій досвід.
Є також можливість долучитися разом з колегами або всією організацією. Наприклад:
1. Написати в соцмережах рекомендації книжок на тему, що є найбільш експертною для вашої організації.
2. Закупити українські книжки в книгарні і подарувати їх в обрану вами бібліотеку і розповісти про це на сторінці організації.
3. Влаштувати корпоративний флешмоб з походу в бібліотеки, книгарні або визначити найулюбленіші українські книжки працівників вашої організації.
Загалом організатори вітають будь-які ідеї доручення до акції. Рекомендують використовувати спеціальну айдентику, яка є ось тут і тут або фото книжок, а також гештеги #тижденьчитання і #знайдисвоюкнижку.
Нагадаємо, 19 листопада у Книгарні «Є» відбулася презентація законопроекту, який передбачає запровадження відшкодування оренди книгарням, які продають книги українською мовою (до 20% від доходів) та надання сертифікатів на купівлю книжок дітям при народженні та в 14 років.
Читайте також: У Києві презентували законопроєкт про книговидання. Що пропонують ініціатори
Документ має на меті сприяти зростанню книжкового ринку втричі й числа книгарень майже до 800 з нинішніх 200 по всій Україні за п’ять років. Асортимент книжок також має зрости майже вдвічі. Механізм відшкодування у законопроєкті складається з кількох критеріїв: книжка має бути написана українською мовою, а книгарня має звітувати стосовно цього Український інститут книги, який надає крамниці відповідний документ, на підставі якого йде компенсація.
Законопроєкт – це результат спільних зусиль книговидавців, продавців книжок та політиків з метою зупинити кризу, яка нині існує на книжковому ринку України.