З 1 квітня в Україні стартував другий "вторинний" етап медичної реформи. Тиждень.ua пояснює, що це означає.
Програма медичних гарантій
У рамках медреформи запускається Програма медичних гарантій (ПМГ). Кожна з послуг, що входить до ПМГ, має свою ціну, але її сплачує не пацієнт, а Національна служба здоров'я.
До переліку таких послуг входять, зокрема, хірургічні операції, пологи, допомога при гострому інфаркті міокарда та мозковому інсульті, лікування туберкульозу, планова стоматологічна допомога до 16 років, діагностика для виявлення онкологічних захворювань.
Якщо у пацієнта вимагають оплату за такі послуги, він може звернутися за телефоном 1677.
Доплатити потрібно буде за покращені умови в палаті або особливе харчування.
Швидкі
Попри міфи, що швидкі більше не виїжджатимуть на виклики, викликати її можна навіть якщо ви не маєте декларацію із лікарем. Окрім того, у рамках медреформи в Україні вводять аналітичну систему "Централь-103". Вона допомагатиме диспетчерам координувати швидкі.
Зарплата лікарів
Зарплати лікарів мають збільшитися. Зокрема, спеціалістам оплачуватимуть консультації.
На консультацію до вузького спеціаліста пацієнта повинен направити сімейний лікар. Без направлення людина повинна заплатити за консультацію.
Електронна система
Усі лікарні повинні перейти на єдину електронну систему та медичну карту. Це означає, що пацієнт може отримати направлення в одному закладі, а піти на консультацію в іншому, тому що вся інформацію про неї та історія хвороби будуть внесені до електронної бази.