В Україні сьогодні відзначається День Сил спеціальних операцій ЗСУ

29 Липня 2019, 11:11

Сьогодні, 29 липня, в Україні відзначається День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

 

Так, свято встановлено для сприяння подальшому розвитку національних військових традицій, військово-патріотичного виховання молоді та її готовності до захисту Батьківщини, відповідно указу Президента від 26 липня 2016 року.

 

Своєю чергою, того ж дня Глава держави підписав Закон про внесення змін до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій ЗСУ. Цим документом завершився процес створення зазначених військ, адже він визначив правовий статус і застосування Сил спеціальних операцій самостійно чи у взаємодії з іншими видами ЗСУ для спеціальних операцій щодо створення сприятливих умов для успішного проведення воєнно-політичних, економічних та інших заходів в інтересах національної безпеки у сфері оборони держави.

 

Зокрема, сили спеціальних операцій – окремий вид Збройних сил, який складається із добре навчених та мотивованих військових, здатних вести підривну діяльність в тилу ворога, організовувати партизанську боротьбу на окупованих територіях, звільняти або захоплювати важливих заручників.

 

До того ж начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак привітав військових з нагоди Дня Сил спеціальних операцій ЗСУ. Про це йдеться в повідомленні Генштабу у Facebook.

 

“Щиро вітаю вас із професійним святом! Сформовані в розпал російської агресії Сили спеціальних операцій успішно пройшли непростий шлях від становлення до набуття необхідних бойових спроможностей. Сьогодні воїни-спецпризначенці по праву вважаються представниками одного із найбільш сучасних компонентів Збройних Сил України, який здатний ефективно виконувати широкий спектр спеціальних і бойових завдань у будь-яких умовах обстановки”, – йдеться у повідомленні.

 

 

Крім того, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман також привітав з професійним святом бійців Сил спеціальних операцій Збройних сил України та побажав їм воєнної удачі. Про це повідомляє прес-служба уряду.

 

"Від імені уряду та від себе особисто вітаю з професійним святом – Днем Сил спеціальних операцій Збройних сил України… Висловлюю подяку військовослужбовцям Сил спеціальних операцій за мужність і героїзм, виявлені у боротьбі на сході нашої країни! Бажаю Вам міцного здоров’я та воєнної удачі!" – зазначив Прем'єр. 

 

Нагадаємо, що упродовж доби 28 липня найманці порушили заборону на використання будь-якої зброї – противник здійснив обстріл КПВВ "Мар'їнка" з великокаліберного кулемета.