Сорокопуд розповіла, що кожна третя жінка в українських сім’ях потерпає від насильства. Йдеться про фізичне, психологічне, емоційне, фінансове, структурне насильство.
«Як показують дослідження, в дуже заможних сім’ях, але також і в бідних зафіксовано факти насильства. Воно не знає кордонів, не знає меж, не знає фінансових факторів», – зазначила вона.
Сорокопуд наголосила, що про ситуації, у яких «насильство стало постійним станом життя», насправді мало відомо. Допомогти вирішити цю проблему, за її словами, мали б гарячі телефонні лінії довіри.
За даними організаторів проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент», у світі менш ніж про 25% фактів домашнього насильства повідомляється до правоохоронців, 98% насильства в сім’ї відбувається щодо жінок. 50% всіх зґвалтувань здійснюють чоловіки або партнери. Водночас дуже мізерним є відсоток звернень по допомогу від зґвалтованих жінок.
Також за даними експертів, жінка готова страждати 7 років перед тим, як покинути дім через насильство в сім’ї. Також у 90% домашнього насильства діти стають свідками таких подій, 40-70% вбивств жінок здійснюють їхні чоловіки або інтимні партнери.
Разом з тим, за даними досліджень, 44% українців стикались з насильством у сім’ї особисто, майже 75% жертв різних форм насильства ніколи не звертались за допомогою, решта – переважно звертались до родичів.
Жінки у 9 разів частіше, ніж чоловіки, є жертвами домашнього насильства.
За даними МВС України, 157 167 заяв та повідомлень про вчинення насильства у сім’ї надійшло 2010 року, за три місяці 2011 року – 38 170.
У 2010 році зафіксовано 512 злочинів, пов’язаних з насильством у сім’ї. З них 57 – умисне вбивство, 81 – умисне тяжке тілесне ушкодження, 123 – умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, 109 – умисне легке тілесне ушкодження, 55 – погроза вбивством, 8 – зґвалтування тощо.
Крім того, за даними МВС, 81 135 осіб поставлено на профілактичний облік у період 2010 року, та 22 548 за три місяці 2011 року. Ще З 673 осіб скеровано до кризових центрів для проходження корекційної програми у 2010 році, та 1 139 – з початку 2011 року.
Експерти стверджують, що жінки у всьому світі потерпають від домашнього насильства частіше, ніж від пограбувань, зґвалтування незнайомими та в автомобільних катастрофах разом узятих.
Водночас, за даними опитуваннями ЄС і США, 25% жінок у Європі та США зазнавали домашнього насильства хоча б один раз протягом свого життя. У Франції кожні чотири дні в результаті побоїв з боку партнера гине жінка, у Великій Британії щотижня – дві (для чоловіків натомість цей випадок становить 30 на рік), у Німеччині кожна п’ята жінка піддається фізичному чи сексуальному насильству з боку партнера.
Зазначимо, що Україна посідає передостаннє місце в Європі за тривалістю життя.