В Україні розпочав роботу Інститут розвитку освіти

29 Листопада 2019, 13:46

В Україні розпочав роботу Інститут розвитку освіти, який відповідатиме за розробку нових стандартів освіти, створення освітніх програм, а також експертизу нових підручників. Про це у п'ятницю, 29 листопада, повідомила під час прес-конференції у Києві міністерка освіти і науки Ганна Новосад, передає  Читомо.

 

Очільником нової інституції став Вадим Карандій.

 

Як зазначається, також Український інститут освіти впроваджуватиме програми підвищення кваліфікації для педагогів, створюватиме освітні сайти та підтримуватиме програму "Нова українська школа", якою зараз опікується Інститут модернізації змісту освіти (його функції поступово перебере на себе Інститут розвитку освіти).

 

Вадим Карандій повідомив, що експертизою підручників установа повноцінно займатиметься з 2021 року, а почати треба з того, щоб автори посібників отримували більший гонорар.

 

"Враження таке, що авторська винагорода є елементом, на якому починають економити. За поліграфію потрібно заплатити, за загальні видавничі витрати. Це потрібно брати в розрахунок, але йдеться про гривню чи трохи більше з одного підручника, яку отримують видавці. Я знаю, що є автори, які отримують винагороду за річне видання підручника в межах заробітної плати", – зазначив очільник Інституту.

 

Карандій також додав, що зараз інститут вже почав роботу та сформував частину робочого колективу.

 

"Відкриті вакансії, є відповідні оголошення, на які добираються фахівці. Колектив інституту наразі складається з 35 осіб", – повідомив він, додавши, що кількість співробітників інституту не перевищуватиме 100-120 осіб.

 

Нагадаємо, уряд заклав 136,4 млрд гривень на освіту у бюджет на 2020 рік.