«Після Чорнобильської катастрофи Рівненська область була внесена до переліку областей, котрі найбільше від неї постраждали. Проте з 2008 року в регіоні, як і по всій Україні, не проводиться дозиметрична паспортизація через брак коштів. Хоча би для обстеження області нам потрібно 1,5 мільйона гривень. Обіцяли виділити цього року», – стверджує Степанюк.
Як повідомив фахівець, на Рівненщині є шість районів, де вміст радіоактивних речовин стабільно залишається високим.
«Ця площа сягає 11,2 тисяч кілометрів квадратних та охоплює 339 населених пункти. Ця територія характеризується болотистими грунтами, де радіоактивні речовини практично неможливо вивести», – додає він.
За словами Степанюка, минулорічні дослідження показували, що вміст радіоактивних речовин в продуктах харчування, вирощених фермерськими господарствами, значно менший, ніж в населення.
«Такі грунти треба постійно обробляти, підживлювати мінеральними добривами, що не завжди можуть робити прості селяни», – зазначив він.
Нагадаємо, фахівці Greenpeace оприлюднили результати досліджень продуктів харчування на територіях Рівненської та Житомирської областей. Їх вміст у шість разів перевищує норму.