В Україні презентували книжкову премію, переможця якої визначатимуть у бібліотеках

18 Травня 2017, 12:44

Телеканал Еспресо презентував книжкову премію «Еспресо. Вибір читачів». Презентація відбулася в четвер, 18 травня, у Києві в рамках фестивалю «Книжковий Арсенал», передає кореспондент Тижня.

«Ми хочемо, щоб українці читали більше. Хочемо якомога більше їм у цьому допомагати: вибирати кращі й цікавіші книжки, вибирати видавця, знаходити свого читача», – зазначив директор із маркетингу телеканалу Еспресо Микола Типусяк.

За його словами, більшість читацьких премій, які існують зараз, призначає експертна рада, натомість Еспресо вирішило до цих рейтингів підключити свою аудиторію. Крім того, у процес відбору переможців цієї премії включать бібліотеки.

Цьогоріч премія буде проходити у двох номінаціях: доросла і дитяча література.

Премія відбуватиметься в три етапи. Перший стартує у червні – формування довгого списку кандидатів. Протягом цього етапу, за словами Типусяка, вони прийматимуть заявки від видавництв, експертів, читачів і глядачів. У премії можуть брати участь книги, які видалися протягом року: із 1 червня 2016 року до 31 травня 2017-го. Книги мають бути написані українською мовою, видаватися вперше, наклад – понад 1 тисяча екземплярів. Списки будуть опубліковані на сайті Еспресо.

Другий етап стартує в липні. На цьому етапі експерти, яких планують залучити по 30 осіб на кожну номінацію, матимуть можливість обрати п’ять книг для проходження у фінал. У липні буде сформований короткий список із трьох книг.

Третій етап стартує в серпні і триває три місяці.

«Саме цей етап вирізняє нашу премію. На третьому етапі ми хочемо залучити бібліотеки і читачів. Люди мають приходити в бібліотеки і голосувати саме тут, пройшовши ідентифікацію. Щоб ми знали свого читача, який проголосував: хто це, скільки йому років, його прізвище й ім’я», – розповів Типусяк.

Відтак уже читачі обиратимуть переможця із фіналістів.

«Ми поговорили з бібліотеками, вони з ентузіазмом сприйняли нашу ідею. Існує ілюзія, що читати зараз дорого: мовляв, книги дорогі, не всі можуть собі дозволити. Ми вважаємо, що для людей, які хочуть читати, існують бібліотеки», – додав він.

Переможці премії будуть названі в день народження телеканалу 22 листопада.

«Це перший, але точно не останній крок з боку Еспресо. Люди, які будуть приходити до нас зовні за посередництвом цієї премії, отримають свою ротацію на телебаченні, на сайті, можливо, ми знайдемо нові обличчя. Ми підтримуємо цю премію і зробимо її регулярною, щоб вона відбувалася щороку», – розповів шеф-редактор телеканалу Василь Рябчук.

Нагадаємо, у 2017 році національну премію імені Тараса Шевченка отримали четверо лауреатів: Іван Малкович, Микола Малишко, Богдана Фроляк та Степан Коваль.