В Україні порушили провадження через незаконні обшуки в окупованому Криму

31 Серпня 2020, 11:27

Прокуратура і поліція Криму порушили кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків в будинках кримськотатарських активістів. Про це у понеділок, 31 серпня, повідомили в прес-службі прокуратури АР Крим.

 

Як зазначили правоохоронці, було відкрито справу за фактом порушення недоторканності житла при проведенні незаконних обшуків в будинках кримських татар (ч. 2 ст. 162 Кримінального кодексу України).

 

"Зокрема, в Нижньогірському районі в с. Розливи проводиться обшук в будинку журналіста "Кримської солідарності", Айдера Кадирова, по завершенні обшуку Айдера забрали до так званого ФСБ в Сімферополі. Також обшуки проходять в будинках Айдера Аблякимова, Рідвана Умерова і Енвера Топчі", – зазначили в прокуратурі.

 

При цьому в представництві президента України в Криму заявили, що таким чином Росія намагається зробити кожну незручну для режиму людину екстремістом, назвавши обшуки "черговим злочином окупаційної влади".

 

Як повідомлялося, російські окупанти проводять обшуки в будинках кримських татар у Нижньогірському, Совєтському районах Криму, а також в місті Судак. Крім того, обшук проходить у селі Розливи на вул. Сеітлер.