В Україні помер колишній політв’язень РФ Юрій Солошенко

4 Квітня 2018, 09:14

В Україні в середу, 4 квітня, помер колишній українській політичний в'язень Юрій Солошенко, якого в 2016 році випустили з російської в'язниці. Про це повідомила заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

 

 

"Зранку прийшла смс від сина Юрія Солошенка, що сьогодні помер Юрій Данилович….. він був дуже світла і прекрасна людина. Москва віддала нам його 2 роки тому тільки тому, що в Юрія Даниловича був рак… він боровся весь цей час, йому допомагали родина й добрі люди. Щаслива, що вдалося в червні 2016 його витягти і він був цей час в колі родини", – написала вона.

 

 

У свою чергу, президент Петро Порошенко висловив співчуття родині Юрія Солошенко.

 

"Пішов з життя Юрій Данилович Солошенко – надзвичайно світла, сильна духом людина. Він боровся за життя до останнього. Майже два роки тому нам вдалося повернути його з російської тюрми до України. На жаль, побороти тяжку хворобу Юрій Данилович не зміг… Вічна пам'ять. І найщиріші співчуття родині незламного сина України", – написав він.

 

 

Як повідомлялося напередодні, стан колишнього українського політв'язня Юрія Солошенка, який має онкологічне захворювання, значно погіршився.

 

Нагадаємо, 14 червня 2016 року засуджених у РФ українських політв'язнів Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка обміняли на організаторів так званої "Бессарабії" Олену Гліщинську і Віталія Діденка. З літака їх відвезли до лікарні «Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами, оскільки в Солошенка онкологічне захворювання, а в Афанасьєва – зараження крові.