В Україні почався день тиші

20 Липня 2019, 12:03

У ніч на суботу 20 липня в Україні почався день тиші перед виборами в Раду 2019, коли заборонені всі агітаційні заходи. 

 

 Комітет виборців України фіксує масові порушення у день тиші. Зокрема, спостерігачі КВУ зафіксували незаконну агітацію в Закарпатській, Запорізькій, Херсонській, Кіровоградській, Донецькій, Одеській, Черкаській, Миколаївській, Чернігівській областях та в мережі Інтернет.

 

В "Опорі" нагадали, що в день тиші, 20 липня, політичні сили і кандидати повинні були зняти всю виборчу рекламу.

 

За словами глави МВС Арсена Авакова, правоохоронці співпрацюють з адміністраціями Facebook, Twitter і Google для того, щоб виявляти факти неоплаченої з виборчого фонду реклами.

 

Будь-яка політична реклама і агітація напередодні парламентських виборів є незаконною. День тиші оголошується з 00:00 години останньої суботи перед виборами.

 

Опівночі 20 липня 2019 починають діяти обмеження на проведення передвиборної агітації кандидатів. Заборонені мітинги, публічні зустрічі з виборцями, дебати, круглі столи, прес-конференції, політична реклама на ТБ і в мережі, поширення друкованих матеріалів, встановлення носіїв зовнішньої реклами з закликом голосування і агітаційних наметів в громадських місцях.

 

Незаконними також є розважальні заходи, концерти, спортивні змагання за підтримки кандидатів.

 

Як повідомлялося, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться на сайті глави держави. Президент постановив призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.