В Україні почалися місцеві вибори

25 Жовтня 2020, 08:08

У неділю, 25 жовтня, о 8:00 в Україні почалися вибори до місцевих рад. Голосування триватиме до 20:00. 

 

На виборчих дільницях українці будуть обирати депутатів обласних, районних, міських, селищних і сільських рад, а також міських, селищних і сільських голів.

 

У невеликих населених пунктах (до 10 тисяч осіб) голосування проходитиме за мажоритарним принципом. У такій системі кандидат може висуватися не від партії, а самостійно. З усіх кандидатів депутатами стануть від 2 до 4 осіб, які наберуть найбільшу кількість голосів.

 

У населених пунктах від 10 тисяч осіб голосування проходить за пропорційною системою. Балотуватися можуть тільки партії. Мандати отримають партії, які наберуть понад 5% голосів.

 

У містах з населенням понад 75 тисяч осіб вибори мера можуть пройти в 2 тури. Якщо ніхто з кандидатів не набере понад 50%, буде призначений другий тур. В інших населених пунктах мер буде обраний більшістю голосів.

 

Голосування відбуватиметься з нововведеннями через зміни до Виборчого кодексу, а також з низкою карантинних обмежень. Громадянам рекомендують брати з собою маски і приходити зі своєю ручкою, а також уникати черг на дільницях.