В Україні почали складати список антиукраїнських сайтів, які несуть загрозу національним інтересам

30 Березня 2017, 13:12

У Міністерстві інформаційної політики України вже почали складати список антиукраїнських сайтів, які створюють загрозу національним інтересам України, розпалюють міжнаціональну ворожнечу або закликають до порушення конституційного ладу, повідомили у прес-службі відомства у четвер, 30 березня.

За словами міністра інформполітики Юрія Стеця, була створена робоча група, яка працювала над аналізом правових норм українського законодавства, що забороняють поширення інформації, яка становить загрозу національним інтересам України.

Як наголосив заступник міністра  інформполітики Дмитро Золотухін, вже підготовлений звіт правових норм, які містяться в різних законодавчих актах і Кримінальному кодексі України, що регламентують й чітко визначають інформацію, яка є забороненою для поширення. На підставі цих норм комісія оцінюватиме матеріали, що розповсюджуються окремими сайтами.

Зазначається, що робота над списком конкретних сайтів здійснюється під грифом «Для службового користування» з метою запобігання спекуляціям з боку російських та проросійських медіа та спецслужб.

Нагадаємо, 25 лютого президент України Петро Порошенко затвердив Доктрину інформаційної безпеки України. Документ регулює інформаційну політику, насамперед, щодо протидії впливу Російської Федерації.

Раніше, 29 грудня 2016 року, рада національної безпеки і оборони ухвалила Доктрину інформаційної безпеки України, у якій йдеться, що серед пріоритетів державної політики є інформаційно-психологічна безпека у ЗСУ.