Така ініціатива поснюється тим, що раніше на організацію округів йшло до двох тижнів, а дільниці взагалі створювали в другій половині кампанії, через що виникали проблеми з комплектацією виборчкомів і якістю роботи їх членів.
Також передбачається істотно змінити розділ, присвячений передвиборчій агітації, у тому числі заборонити приховану політичну рекламу і ввести заборону на ведення інформаційних телепрограм журналістами, зареєстрованими в якості кандидатів у депутати.
Крім того, у підсумковому законопроекті буде вирішена проблема відсутності бюджетних коштів при дострокових виборах – в цьому випадку Кабмін буде зобов'язаний виділити їх із резервного фонду.
Нагадаємо, робоча група при президенті завершила роботу над концепцією майбутнього закону про вибори народних депутатів 15 березня.
Відповідно до затверджених положень в Мін'юсті вчора почали готувати сам текст проекту закону. "Очікується, що цей етап завершиться у травні, і тоді робоча група збереться ще раз, щоб обговорити конкретні формулювання майбутнього закону про вибори", – пояснила прес-секретар міністерства Лія Ільченко.
Відзначимо, що член робочої групи, заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера заявляє, що багато ключових положень майбутнього закону залишаються неясними навіть членам робочої групи, оскільки учасникам засідання 15 березня не роздали текст затвердженої концепції.
За його словами, "на засіданнях ми жодного разу не голосували за будь-які ідеї". "Ми лише висловлювали різні думки про те, яким має бути законодавство, а Мін'юст і адміністрація президента слухали нас і потім вибирали з усіх ідей, що прозвучали, одну", – розповів Магера.
Натомість у Міністерстві юстиції стверджують, що, незважаючи на відсутність формальних голосувань, були враховані побажання всіх учасників процесу: "Значна частина пропозицій, врахованих главою держави, належала представникам опозиційних політичних сил та ОБСЄ".