В Україні підвищили рівень загрози через дії РФ в окупованому Криму

8 Серпня 2016, 16:43

В Україні підвищили рівень загрози у зв'язку з діями Росії на окупованому півострові Крим, але Генштаб готовий реагувати на можливі загрози. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

"На сьогодні збіглися в часі переміщення військ на півострові, йде дуже активна підготовка до навчання "Кавказ-2016", яке буде проводити РФ на південному окрузі, до якого будуть повністю залучені угруповання розміщені в Криму", – сказав він.

"Рівень загрози Україні з боку РФ зростає. Він завжди підвищується, коли проводять навчання біля кордону України", – сказав Скібіцький.

Він також додав, що під приводом підготовки до навчання можуть бути здійснені дії, пов’язані з намірами приховати нарощення угруповання, переміщення військ.

"Бо у 2008 році, коли проводились навчання "Кавказ-2008" було створено угрупування, яке після цього здійснило окупацію окремих районів Грузії. Саме ці війська тоді використовувались. Основну небезпеку несли мобільні повітряно-десантні війська", – зазначив він.

Крім того, Скібіцький повідомив, що військова техніка, яку перевозять залізницею по території Криму, – це ротація.

"За даними управління розвідки Міноборони, на сьогодні відбувається часткова ротація підрозділів повітряно-десантних військ РФ, які розміщені на півночі Криму. За попередніми даними, ця ротація була запланована на серпень. І саме в період з 27-30 липня до Криму почали прибувати залізничні ешелони з технікою повітряно-десантних військ, які будуть проходити ротацію", – сказав він.

За даними розвідки, дві батальонно-тактичні групи розміщені в районі Джанкоя і одна – в районі Кам'янського.

"На сьогодні відбуваються ротації саме батальйонно-тактичної групи в Джанкої, це 11 ОДШБ, вона буде замінена на БТГ десанту 7 десантно-штурмової дивізії. Як правило, ротація відбувається кожні півроку і от 11 бригада перебуває в районі Джанкоя з квітня", – сказав він.

На питання, чи збільшилась загроза для мешканців прикордонної ділянки, Скібіцький зазначив, що "люди живуть в такій ситуації вже два роки, такі ротації відбуваються кожні шість місяців".

"Генштаб ЗСУ володіє інформацією, і адекватно реагує на всі можливі загрози, які можуть виникнути", – додав він.

Нагадаємо, 7 серпня, близько 7-ї години ранку, російська окупаційна влада із невстановлених причин призупинила здійснення пропускних операцій громадян та транспортних засобів на адмінмежі з Кримом. Саме через це пропуск з материкової частини України на КПВВ «Каланчак», «Чаплинка» та «Чонгар» на територію ТОТУ АР Крим також не здійснюється.

Пізніше, віце-президент Конгресу кримських татар Ленур Іслямов розповів, що неподалік від КПВВ з тимчасово окупованим Кримом чути постріли, очевидці помітили кілька вертольотів.

Близько 14-ї години 30 хвилин в пунктах пропуску на окупованій території  АР Крим, що навпроти КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка», російська окупаційна влада відновила пропускні операції.

Пізніше стало відомо, що у деяких районах тимчасово окупованого Криму у неділю, 7 серпня почали встановлювати блокпости за участю російських співробітників ДІБДР і автоматників.

Крім того, в Кримській правозахисній групі повідомили, що через Керч до окупованого Криму завезли колони військової техніки Російської Федерації.