В Україні підозрюваних у корупції і розтраті відпускають під заставу

28 Січня 2015, 12:21

У березні набула резонансу справа проти екс-голови правління "Нафтогазу України" Євгена Бакуліна. 6 березня МВС відкрило кримінальне провадження стосовно посадовців НАК "Нафтогаз України" і ТОВ "Газукраїна-Коммерс" за розкрадання державного майна на суму понад 1,4 млрд грн.

21 березня Бакуліна було затримано в рамках розслідування корупційних схем у газовій галузі. 28 березня суд відхилив апеляцію екс-голови правління "Нафтогазу України" щодо запобіжного заходу.

Проте у квітні Печерський райсуд Києва відпустив Бакуліна під заставу у 10 млн. грн. замість 1,5 млрд.

А вже у вересні Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу проти екс-глави найбільшої державної енергетичної компанії «Нафтогаз України» Бакуліна і низки топ-менеджерів компанії. 

На виборах до Ради Бакулін пройшов в одномандатному виборчому окрузі №106 у Луганській області. 

У листопаді генерал-майор Віктор Назаров, підозрюваний у службовій халатності, що призвела катастрофа літака Іл-76 над аеродромом в Луганську, вніс заставу 365 тисяч гривень і вийшов з-під варти.

У грудні Апеляційний суд Києва скасував запобіжний захід у вигляді утримання під вартою і знизив суму застави з 365 до 97 тисяч гривень для Назарова.

Крім того, суд вирішив повернути решту грошей, які вже були внесені як застава. 

Апеляційний суд також зобов’язав підозрюваного прибувати за першим викликом до слідчого і здати свій закордонний паспорт.

Обвинувачення заявляє, що халатність Віктора Назарова спричинила загибель 49 людей і знищення майна на суму 2,8 мільйона гривень.

 

Наприкінці листопада Печерський районний суд Києва на прохання міської прокуратури дозволив взяти під варту голову найбільшого газодобувача в Україні держкомпанії Укргазвидобування Сергія Костюка і його заступника за підозрою у сприянні «набуття комерційною структурою права на отримання майже 18 тис. т палива без попередньої оплати та за значно нижчою вартістю».

Правоохоронні структури не називають приватну компанію, проте сам Костюк у своєму інтерв'ю ЗМІ говорив, що паливо було продане компанії народного депутата Ігоря Єремєєва WOG.

«WOG на той момент і в тому обсязі дав нам найвигідніші умови навантаження. Крім того, він запропонував кращу ціну», – заявив голова «Укргазвидобування».

Проте вже у грудні керівника Укргазвидобування випустили під заставу

В розмірі 1,1 млн грн.

 

У грудні суд застосував до колишнього заступника директора Державного департаменту надлишкового майна та земель Міноборони запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 918 тис. грн.

Навесні 2014 року Головне слідче управління СБУ відкрило кримінальне провадження за підозрою двох осіб, у тому числі вказаного екс-чиновника, у вчиненні злочину.

Як встановлено досудовим розслідуванням, екс-чиновник зловжив своїми службовими обов’язками з метою одержання неправомірної вигоди.

У результаті його дій Міноборони недоотримало по спеціальному фонду грошові кошти у розмірі 57,29 млн грн.

У грудня 2014 року екс-чиновника було повідомлено про підозру. При цьому працівники СБУ подали клопотання про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Та суд відмовив, встановивши чиновнику заставу у розмірі 918 тис. грн при цьому суд врахував, зокрема, «міцність соціальних зв’язків» чиновника, який має постійне місце проживання, має на утриманні батьків пенсійного віку, працює та позитивно характеризується за місцем роботи та проживання.

За даними «Першої інстанції», йдеться про Олеся Іващенка, який у 2014 році займав посаду заступника директора Департаменту контролю за використанням та охороною земель Державної інспекції сільського господарства України.

19 січня голову тилового управління Нацгвардії Святослава Манжуру затримали за хабар у розмірі 230 тис. грн.

Згідно з даними генпрокуратури, посадовець намагався посприяти приватній фірмі у перемозі на тендері на постачання м’ясних консервів для потреб Нацгвардії.

23 січня затриманого за хабар посадовця Нацгвардії відпустили під заставу у розмірі 240 тис. грн, згідно з рішенням Печерського райсуду.

Радник глави СБУ Маркіян Лубківський висловив обурення цим фактом: "Нам телефонують схвильовані волонтери, які по крихтах збирають допомогу для наших військових, батьки бійців-нацгвардійців, які теж не розуміють, як можна було відпустити звинуваченого у хабарництві чиновника (впійманого на гарячому), що задокументовано співробітниками СБУ і Генеральної прокуратури?!"

 

11 січня затримали заступника голови Рівненської обласної державної адміністрації Тараса Пустовіта за підозрою в отриманні хабара у розмірі $8 тисяч. Гроші вимагалися за надання переваг у конкурсах з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах.

Голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Чугунніков відсторонив Пустовіта від виконання обов'язків.

А вже через тиждень підозрюваний в отриманні хабара заступник голови Рівненської обласної держадміністрації вніс 609 тисяч гривень застави і вийшов на волю з Рівненського слідчого ізолятора.

Відповідно до закону, якщо протягом 60 днів від дня рішення суду про взяття підозрюваного під варту він буде виконувати всі вимоги слідчого і не буде порушувати режим, застава повертається в повному обсязі.

Прокуратура Рівненської області просить суд збільшити розмір застави за його звільнення з-під варти до 1 мільйона гривень.