В Україні обрали Уповноваженого із захисту державної мови

5 Вересня 2019, 11:24

У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у середу, 4 вересня, відбувся відкритий конкурс з добору кандидатури на посаду Уповноваженого із захисту державної мови для подання її на затвердження урядом. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова у Facebook.

 

"За результатами відкритого конкурсу комісія більшістю голосів рекомендувала мені, як Уповноваженому, для подання Кабінету Міністрів України кандидатуру Креміня Тараса Дмитровича", – повідомила вона.

 

 

Як зазначається, до складу комісії увійшло дев’ятеро осіб, серед яких – науковці, правозахисники, представники національних спільнот та співробітники Секретаріату Уповноваженого.

 

Було подано 14 пакетів документів. Відповідно до ст. 50 Закону України "Про захист української мови, як державної" до конкурсу було допущено 11 кандидатів, які надали документи про наявність вищої освіти, володіння державною та англійською мовами, а також мали досвід правозахисної діяльності та захисту державної мови, відповідний освітній і професійний рівні.

 

Зауважимо, Тарас Дмитрович Кремінь – український політик і науковець. За фахом – вчитель української мови та літератури, англійської мови і зарубіжної літератури. Навчався в аспірантурі й докторантурі. Кандидат філологічних наук, доцент.

 

Обирався депутатом Миколаївської обласної ради, яку очолив 2014 року. Народний депутат України VIII скликання. Очолював підкомітет з питань дошкільної, загальної середньої, інклюзивної освіти, а також забезпечення реалізації права на освіту осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія проведення АТО та територія населених пунктів на лінії зіткнення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

 

Крім того, як зауважує Денісова, Кремінь є співавтором законів “Про освіту”, “Про фахову передвищу освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, а також ”Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

 

Свою мету на посаді Уповноваженого із захисту державної мови вбачає в реалізації державної політики, спрямованої на захист української мови, її всебічний розвиток як в Україні, так і за її межами, додала омбудсмен.

 

Нагадаємо, посада мовного омбудсмена передбачена Законом "Про забезпечення функціонування української мови як державної", ухваленим 25 квітня.