Таке рішення пов’язане з тим, що в середині липня 2011-го в Ізмаїльському районі Одеської області відкрилася перша церква, підпорядкована Румунському патріархату.
Як відомо, конфлікт між румунською та російською церквами триває від початку 1990-х. Основним епіцентром протистояння є Молдова, де одночасно діють дві митрополії – румунська та московська.
В Україні почали активно говорити про румунську церкву з 2007 року, коли синод Румунської ПЦ вирішив створити нові єпархії, зокрема, на території Одеської та Буковинської областей. І ось у липні перша церква була відкрита.
Раніше РПЦ (ще так-сяк) вдавалося переконувати обивателів, що вони є єдиною, визнаною всім православним світом церквою, яка має канонічне право служити в Україні, а таїнства, які надають УПЦ КП та УАПЦ не мають «благодаті Святого Духа».
Нині ж із відкриттям у селі Камишівка Одеської області храму Румунської ПЦ теоретично можна вести мову про те, що й румуни є канонічними. Принаймні з румунського боку саме так все і виглядає, й свої дії вони підкріплюють відповідними церковними рішеннями. Проте діячі «русского мира» й тут договорились до того, що «навіть, якщо в цьому храмі й служать літургії законно рукопокладеним священиком, то вони не мають благодатної сили».
Детальніше читайте у матеріалі Павла Береста «Поле битви – Україна, або «канонічні» проти «канонічних».