В Україні найчастіше серед правоохоронців на хабарництві попадаються міліціонери

23 Квітня 2012, 13:02

"Більше половини – міліціонери, 167 осіб. Слідом за ними йдуть податківці, митники, співробітники прокуратури і СБУ", – зазначив він.

При цьому Блажівський позитивно розцінює недоторканність суддів, навіть якщо через це вони уникають арешту за хабарі.

"Суддів узяти під варту можна тільки за згодою Верховної Ради. Від роботи їх відстороняють на час слідчих дій. Так, було б простіше, якби в день затримки можна було заарештувати суддю. Але, з іншого боку, добре, що в них є недоторканність – якщо по постанові кожного районного слідчого заарештовувати суддю, це підірве суддівську систему", – відзначив він.

"Я бачив матеріали, коли за домашню ковбасу і пляшку самогону збиралися притягти за статтею про хабарництво. Я не говорю, що брати подарунки продуктами – добре, але за це можна притягти до адміністративній відповідальності", – пояснив Блажівський.

Він нагадав, що за новим законодавством кримінальну справу щодо судді має право порушити генпрокурор або його заступник.

"Ми не церемонимося з корупціонерами. 5% з тих, хто узятий під варту у справах слідчих прокуратури, сидять за хабарі і перевищення службових повноважень і влади", – сказав Блажівський.