В Україні набув чинності закон про тимчасові дозволи на телерадіомовлення в зоні АТО

11 Лютого 2018, 14:09

В Україні набув чинності закон щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України.

 

Так, метою закону є забезпечення безперервності мовлення телерадіоорганізацій і трансляції їх програм для населення шляхом запровадження механізму прискореної видачі тимчасових дозволів на телерадіомовлення на територіях, найбільш вразливих до зовнішнього негативного інформаційного впливу, а також визначення особливих умов щодо переходу від аналогового до цифрового мовлення в окремих адміністративно-територіальних одиницях.

 

Зазначимо, що відсьогодні Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення може видавати дозволи на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення. Йдеться про райони України, що межують з тимчасово окупованими територіями України, зокрема Кримом, а також райони Донецької і Луганської областей.

 

Такий дозвіл видається безоплатно без проведення конкурсу і діє протягом року. Водночас Нацрада сама має визначити порядок видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення компаніями, які мовлять на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу.

 

Нагадаємо, 9 січня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України.