В Україні можуть знову з’явитися держсекретарі

7 Грудня 2010, 15:48

За його словами, відомство розробило проект нової редакції закону про державну службу. “У новому законі про держслужбу одним з нововведень буде введення посад держсекретарів”, – сказав він.


Крім того, зі слів Мотренка, у законопроекті, що зараз перебуває на розгляді Кабінету Міністрів, містяться норми, що стосуються відповідальності держслужбовців при виконанні своїх обов’язків.


Головдержслужба також ініціює вилучення відповідних норм із інших законів для їхнього зосередження лише в новій редакції закону про держслужбу.


Начальник Головдержслужби додав, що також необхідно законодавчо регламентувати одержання держслужбовцями подарунків, однак на сьогодні такої норми в законі не існує.


Нагадаємо, у рамках адміністративної реформи колишній Президент Леонід Кучма наприкінці травня 2003 року ліквідував інститут держсекретарів міністерств, покликаний розділити політичні посади в міністерствах і працівників апарату міністерств, відновивши посади першого заступника міністра й заступника міністра.


Кучма ввів посаду держсекретарів у травні 2001 року.


27 жовтня 2006 року колишній президент Віктор Ющенко вніс на розгляд Ради свій законопроект про Кабмін, який пропонує введення посади держсекретарів у міністерствах, однак він не був підтриманий парламентом.