За даними фахівців, які нещодавно презентували дослідження «Стан та чинники здоров’я українських підлітків», алкоголь, наркотики та незахищений секс помолодшали, ставши факторами послаблення здоров’я школярів.
Опитування, яке лягло в основу дослідження, проводилося у 2002-му, 2006-му та 2010 роках. За його результатами, кожний другий шестикласник та понад 90% 15–17-річних школярів мають досвід вживання алкоголю.
Кожен десятий шестикласник, кожен п'ятий восьмикласник, третина старшокласників та половина студентів ПТУ або вишів вживають алкоголь принаймні раз на тиждень, віддаючи перевагу пиву і «слабоалкоголкам».
24% хлопців і 9% дівчат віком 15–17 років мають досвід вживання наркотиків.
48% палили, а 11% курять щодня. Причому дівчата в середньому починають курити вже з 13 років.
За результатами дослідження, 42% 15–17-річних підлітків мають досвід статевих стосунків (55% хлопців та 31% дівчат). Причому кожен десятий почав жити статевим життям ще до 15 років. Чверть школярів не знає, як передається ВІЛ-інфекція.
Водночас із віком знижується рухова активність молоді. Як свідчать результати дослідження, 62–76% підлітків (залежно від віку і місця навчання) дивляться телевізор близько чотирьох годин на день
Проте шкідливі звички та нерухливість – не єдиний виклик для стану здоров'я підлітків. До них долучився ще й цілий спектр хвороб, які, за словами фахівців, значно помолодшали.
Самі підлітки оцінюють своє здоров'я як погане. Так, 59% 17-річних дівчат та 30% хлопців хоча б раз на тиждень скаржаться на погане самопочуття, головний біль, запаморочення або прояв інших симптомів.
Детальніше читайте у статті Інни Завгородньої «Слабке покоління» для Тижня.