В Україні до апаратів ШВЛ підключено 45 осіб – головний санлікар

11 Квітня 2020, 14:27

В Україні до апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) підключено 45 осіб,інфікованих коронавірусом. Про це на брифінгу в суботу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

 

За його словами, серед підключених до апаратів ШВЛ немає дітей.

 

"Поки на апараті штучної вентиляції легень, тобто, з важким перебігом коронавірусної хвороби, перебуває 45 осіб. Жодної дитини в критичному стані немає", – заявив Ляшко.

 

Нагадаємо, станом на 10 квітня в Україні до апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) підключено 45 осіб,інфікованих коронавірусом.

 

Зазначимо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

 

8 квітня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що карантин у зв’язку з COVID-19 може бути продовжений до початку травня.

 

Водночас Кабінет міністрів вніс зміни в постанову про запобігання поширенню коронавіруса COVID-19, яким вводяться більш жорсткі обмеження на період карантину.