В Україні День жалоби – згадують жертв “червоного терору”

5 Вересня 2018, 11:20

В Україні 5 вересня вшановується День пам’яті – 100 років з дня початку "червоного терору" – злочинної репресивної політики комуністичного режиму. Про це повідомляє прес-служба Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Рішення щодо вшанування цієї дати було ухвалене постановою ВР від 8 лютого 2018 року № 2287-VІІІ.

 

Так, Нацрада звернула увагу на необхідність внесення цього дня відповідних змін до програм теле- і радіопередач.

"При плануванні програм і передач на цей день рекомендуємо керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими рішенням Національної ради від 23.07.2015 № 1146", – йдеться у повідомленні.

 

Так, 5 вересня 1918 року  уряд СРСР ухвалив Декрет про червоний терор. Зокрема, були створені робочі й селянські революційні трибунали, Надзвичайна комісія із боротьби з контрреволюцією й саботажем. Вони наділялися широкими повноваженнями для боротьби з "контрреволюціонерами". 

 

"За різними даними, упродовж 1918 – 1919 років було знищено від кількох тисяч до понад  півтора мільйона осіб", – зазначається у повідомленні.

 

Водночас на території України червоний терор розпочався у січні 1918 року із вторгненням загонів Муравйова. Він під час і після штурму Києва влаштував у місті різанину. Із цього часу насильство і терор стали основними методами утвердження в Україні радянської влади.

 

"Пам’ятаймо про невинно загублені життя і звірства проти людяності, продиктовані ідеєю диктатури пролетаріату", – наголошується у повідомленні.

 

Раніше дюблінський воєвода Пшемислав Чарнек назвав провокацією події 8 липня в селі Сагринь, де за участі президента України Петра Порошенка відбулося вшанування українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" та підрозділів Армії Крайової у 1944 році.