«Збільшення зайнятості у 2012 р. порівняно з 2011 роком спостерігалося у діяльності готелів та ресторанів; операціях з нерухомим майном, оренді, інжинірингу та наданні послуг підприємцям; промисловості», – йдеться у повідомленні.
Особливим попитом у роботодавців, як зазначає міністерство, користувалися кваліфіковані робітники з інструментом (19,9% від загальної кількості вільних робочих місць на кінець 2012 р.), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (13,8%).
«Значне перевищення пропозиції робочої сили над попитом було серед робітників найпростіших професій у сільському, лісовому господарстві, риборозведенні та рибальстві», – повідомляє Мінсоцполітики.
Разом з тим упродовж 2011 року спостерігалося скорочення потреби роботодавців у працівниках металургійних професій, продавцях, службовцях, що обслуговують клієнтів, працівників найпростіших професій торгівлі та сфери послуг.
«За даними Державної служби зайнятості, серед професій, за якими чисельність безробітних, зареєстрованих в центрах зайнятості, найбільша, є такі: підсобні робітники, оператори котельні, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, водії автотранспортних засобів, охоронці, кухарі, робітники на низькокваліфікованих ручних роботах у сільському господарстві», – зазначає міністерство.
Нагадаємо, зігдно з результатами дослідження «Барометр ринку праці України 2012» дослідницького центру Міжнародного кадрового порталу hh.ua, попит на робочий персонал зростає – за останній рік кількість вакансій у профсфері зросла на 22%.