В угорському посольстві пояснили, чому депутати на Закарпатті співали гімн Угорщини

2 Грудня 2020, 14:02

Обрані депутати села Сюрте в Закарпатській області після інавгураційного засідання колегії спочатку заспівали державний гімн України й лише після цього – національну молитву угорців, якій кількасот років і яка згодом стала державним гімном Угорщини. Про це у середу, 2 грудня, заявило угорське посольство в Україні.

 

 

"З'ясувалося, що особа, яка зробила запис й опублікувала його з очевидно недоброзичливою метою – яка, до речі, є членом сім'ї політика, котрий зазнав поразки на виборах, – навмисно не записала державний гімн України, що пролунав наприкінці сесії, і лише після цього присутні заспівали національну молитву угорців, якій кілька сотень років і яка згодом стала державним гімном Угорщини", – йдеться в заяві.

 

У диппредставництві зазначили, що ця молитва є частиною культурної спадщини та самобутності угорців, котрі живуть у будь-якій точці світу, на кшталт угорських національних кольорів (червоно-біло-зелений).

 

"Їх зберігають і використовують угорські громади в усьому світі не як символ Угорщини, а як символ приналежності до угорської нації, як це має місце з угорцями, які живуть в Україні", – наголошується в заяві.

 

У посольстві нагадали, що стаття 6 закону України "Про національні меншини в Україні", ухваленого в 1992 році, гарантує використання національних символів для цих меншин.

 

"Це стало можливим завдяки такому зразковому та сучасному законодавчому положенню, і вже десятиліттями спостерігається та практика, згідно з якою в поселеннях, де живуть угорці, наявні угорські національні кольори, а під час урочистостей лунає національна молитва. Ми сподіваємося, що ця прекрасна і високо цінована традиція поваги до різних національностей і меншинної ідентичності безперешкодно триватиме в Україні", – наголосили в угорському посольстві.

 

Нагадаємо, Служба безпеки України у межах визначеної законодавством компетенції перевіряє інформацію щодо можливих ознак протиправної діяльності в діях депутатів Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади на Закарпатті.