В Угорщині недостатньо борються з корупцією – звіт Ради Європи

1 Серпня 2019, 15:28

У Раді Європи розкритикували Угорщину за недостатні зусилля по боротьбі з корупцією. Про це йдеться у звіті Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).

 

Зазначається, що лише п'ять з 18 рекомендацій, наданих Угорщині чотири роки тому, були виконані на задовільному рівні.

 

Зокрема, у своїй доповіді GRECO робить висновок, що рівень дотримання рекомендацій Угорщиною є "глобально незадовільним", і тому країна буде як і раніше підпадати під процедуру невідповідності GRECO.

 

Водночас експерти зауважили, що "особливо розчаровує", що в багатьох випадках угорська влада не надала жодної додаткової інформації, окрім того, що "ніякого подальшого прогресу не було досягнуто".

 

"Реалізація рекомендацій щодо запобігання корупції щодо депутатів залишається неадекватною. GRECO настійно закликає угорську владу вжити рішучих заходів, щоб поліпшити нинішню систему цілісності парламенту, зокрема підвищити рівень прозорості та консультацій в законодавчому процесі, прийняти кодекс поведінки для членів парламенту", – наголошується у звіті.

 

Разом з тим, щодо суддів, то жодного подальшого прогресу щодо трьох нереалізованих рекомендацій не зафіксовано.

 

Раніше Єврокомісія вирішила звернутися до Суду ЄС у зв'язку з прийнятим в Угорщині законодавством, яке криміналізує діяльність на підтримку клопотань про надання притулку. 

читати ще

показати ще
97