В УГКЦ пояснили, чому богослужіння у Святій Софії не буде

9 Березня 2019, 16:38

Богослужіння Української Греко-Католицької Церкви у соборі Святої Софії в Києві, яке було заплановане на 7 квітня, не відбудеться через реставраційні роботи. Про це повідомили у прес-службі УГКЦ. 

 

Зокрема, 7 березня відбулася зустріч глави УГКЦ блаженнішого Святослава з предстоятелем ПЦУ блаженнішим Епіфанієм.

 

"Під час зустрічі предстоятелів Церков було повідомлено про те, що Софійський собор буде найближчим часом недоступний для богослужінь жодної із церков, оскільки у ньому розпочинаються реставраційні роботи. У зв’язку з цим змушені констатувати, що богослужіння нашої церкви 7 квітня у Святій Софії не відбудеться", – йдеться у повідомленні.

 

Крім того, було зазначено, що дві церкви є на початку спільного шляху. 

 

"Допоки цієї єдності ще немає, жодна із Церков-спадкоємниць цієї Церкви не може одноосібно посідати старовинний собор Премудрості Божої, Софії Київської. Він має радше бути місце зустрічі нащадків софійної Київської Церкви, бути нагадуванням, закликом, будителем і надією на наше поєднання в Христі", – наголошується у посланні блаженнішого Святослава.

 

Раніше колишній предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет звернувся до глави УГКЦ блаженнішого Святослава із закликом не проводити літургію в Софійському соборі у Києві. На його думку, подія може викликати протистояння між православними і греко-католиками та порушити міжконфесійний діалог в Україні.

98