Так, в ніч на 23 червня акції відбулися одночасно в 81 провінціях, в тому числі, в Мерсенні, Анкарі, Адане, Стамбулі, Ізмірі, Діярбакирі, Ерзінджані та інших містах. За даними опозиційної преси, на вулиці вийшли більше трьох мільйонів людей з вимогами відставки правлячої Партії справедливості.
Кілька тисяч людей прийшли на стамбульську площа Таксим, щоб вшанувати пам'ять загиблих під час попередніх акцій протесту. Правоохоронні органи знову розігнали демонстрантів водометами, гумовими кулями та сльозогінним газом.
Як стверджує опозиційний телеканал Халк (єдиний, який показує події, що відбуваються в прямому ефірі), поліцейські застосували заборонений хімічний препарат "агент оранж". Десятки людей отримали отруєння, є затримані.
За даними газети Hurriyet, порушено кримінальні справи щодо 900 цивільних активістів.
Нагадаємо, протести в Туреччині, розпочавшись як акція 28 травня проти реконструкції площі Таксім, згодом переросли у масштабні антиурядові мітинги, що охопили всі великі міста і 70 провінцій країни.
Читайте також Протести в Туреччині: домовленості Ердогана з протестувальниками закінчилися масовими арештами
Уряд країни за допомогою сили розігнав протестувальників, проведено масові облави, в результаті яких заарештовано десятки людей.
19 червня турецький прем'єр-міністр Таїп Ердоган заявив про перемогу уряду і народу країни в боротьбі зі "зрадниками" і "змовниками" після розгону поліцією антиурядової акції в Стамбулі.
Згодом віце-канцлер – глава МЗС Австрії Міхаель Шпінделеггер заявив, що Австрія та Німеччина вважають передчасним питання про вступ Туреччини до Євросоюзу. Не останню роль в цьому зіграло придушення масових акцій протесту в країні.