В суд до Луценка приїхала Тимошенко

23 Травня 2011, 14:11

Тим часом, у суді адвокати  Луценка озвучують подання екс-міністра внутрішніх справ.

Зокрема, Луценко заявив, що своє голодування він розпочав не для того, щоб його відпустили «за станом здоров’я», а для привернення уваги до проблеми утримання в СІЗО тих, кому суд не визначив термін ув’язнення. За словами Луценка, таких в Україні близько 20-30 тисяч.

«Ціною голодування, яке дозволило сфокусувати увагу на відвертих порушеннях законів щодо мене, я не на загальних розмірковуваннях, а конкретно і практично довів – в Україні немає правоохоронної системи. Каральна, політично вмотивована Генпрокуратура України – є, а правоохоронної системи, де Генпрокурор наглядає за дотриманням прав усіх громадян – немає», – цитує Луценка прес-служба «Народної самооборони».

Адвокати Луценка також подають суду докази правомірності проведення святкування Дня міліції – кошти з держбюджету були перераховані за оренду палацу «Україна», якою володіє Державне управління справами. А тому «нікуди не ділося з бюджету держави».

Як повідомлялося, дружина Юрія Луценка повідомила, що судове засідання у справі екс-міністра внутрішніх справ, яке призначено на 23 травня, буде закритим, оскільки розглядатиметься  18-й том із 47 томів, який є таємним.

Нагадаємо, кримінальну справу стосовно Луценка з обвинувальним висновком 17 травня було направлено до Печерського районного суду для розгляду по суті. 

Генпрокуратура пред'явила Луценку низку звинувачень, зокрема в незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в Президента Віктора Ющенка 2004 року, а також у порушенні положень постанови Кабміну про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці «Україна» у Києві.

1 березня Генеральна прокуратура відмовилась звільнити Луценка з-під варти на поруки депутатів Верховної Ради.

Луценко, протестуючи проти рішення суду про подальше утримання його під вартою, 23 квітня розпочав голодування і відмовляється його припиняти.

Проте щоб особисто взяти участь у судовому засіданні, Луценко дозволив вводити йому через крапельниці амінокислоти, розріджену жирову емульсію і глюкозу для зупинки підвищення рівня ацетону в організмі.

23 травня суд відмовився задовільнити клопотання Юрія Луценка про відвід головуючого на засіданні судді Сергія Вовка.