В Швеції розповіли, як будуть захищатися від російського втручання у вибори

15 Січня 2018, 11:06

Швеція вирішила створити новий державний орган, який допоможе захистити від впливу РФ і інших країн свою майбутню виборчу кампанію. Про це повідомляє Euobserver.

 

"Лишилося менше восьми місяців до найкращого дня для шведського демократичного життя, до дня виборів і лише шведські виборці визначатимуть їх результат", – заявив прем’єр Швеції Стефан Льовен.

 

"Той чи ті, хто збирається спробувати вплинути на нашу країні: і не намагайтеся!" – додав він.

 

Льовен зазначив, що головна загроза надходить з боку Росії, однак не виключено, що й інші країни спробують вплинути на вибори у Швеції, призначені на 9 вересня.

 

"Ми не будемо вагатись викривати тих, хто намагається щось зробити, тому що ми знаємо: в даний момент такіоперації ведуться", – сказав він.

 

За словами шведського прем’єра, у найкоротші терміни буде створений новий "державний орган" , який буде відповідати за посилення "психологічної оборони" шведської громадськості шляхом "виявлення, аналізу та реагування" на кампанії "зовнішнього впливу".

 

За його словами, контрпропагандистський орган стане лише частиною пакету заходів щодо забезпечення проведення виборів 9 вересня. До цього пакету також увійде посилення фінансування розвідки та служб кібероборони для виявлення зовнішніх загроз.

 

Як повідомлялося, російська влада запустила кампанію з впливу на президентські вибори в Мексиці.