В СБУ заявили про перевищення рівня радіації на “Арселорміттал”. В підприємстві звинувачення заперечили

22 Липня 2019, 16:57

На металургійному комбінаті виявлено перевищення рівня радіації. Про це заявив керівник слідчого управління СБУ у Дніпропетровській області Ігор Ена під час брифінгу в Києві.

 

За його словами, в Службі безпеки України отримали інформацію про можливі загрози життю співробітників підприємства.

 

"Слідчий відділ СБУ отримав інформацію про можливі загрози життю та здоров'ю співробітників. Під час налагоджувальних і пускових робіт на машині безперервного лиття сталі були допущені порушення вимог радіаційної безпеки. У результаті цього випромінювання перевищила допустимі меж. Це 4,4 мікрозіверта на годину. Все було зафіксовано під час процесуальних дій. Крім того, співробітники перешкоджали огляду обладнання", – повідомив Ігор Ена.

 

У свою чергу в "АрселорМіттал" стверджують, що СБУ більше 14 годин проводила обшук і слідчі дії на території підприємства "АрселорМіттал Кривий Ріг". Про це повідомив головний юрисконсульт "АрселорМіттал" Артем Філіп'єв.

 

Як зазначається, група перевіряючих зайшла на підприємство о десятій ранку 20 липня і покинула територію компанії о третій годині ночі 21 липня.

 

Компанія повідомляє, що в результаті обшуку 20 липня була вилучена машина безперервного лиття заготовок № 3 і окремі елементи обладнання.

"Комплекс нових МНЛЗ-2, 3 є одним з ключових інвестиційних проектів компанії, вартість якого становить близько 150 млн доларів. Вилучення МБЛЗ-3 унеможливлює продовження будівництва відповідно до програми модернізації і завдає АрселорМіттал прямих збитків", – йдеться в повідомленні.

 

"В даний час невідомо, скільки триватиме перевірка МБЛЗ-3 і документів з боку СБУ, і як далі будуть розвиватися події", – повідомляє прес-служба.

 

У зв'язку з великими габаритами об'єкта співробітники СБУ прийняли рішення залишити вилучене за місцем фактичного розташування без можливості опечатування. При цьому об'єкт не має засобів обмеження доступу сторонніх осіб.

 

Таким чином, відзначають в прес-службі, "АрселорМіттал" не має можливості продовжувати будівництво, модернізацію, планувати виробництво продукції і укладати контракти на поставку заготовки клієнтам.

 

"Проект заморожений. Працівники "АрселорМіттал" і підрядних організацій не зможуть виконувати подальшу роботу на цьому об'єкті", – заявили в компанії.

 

Нагадаємо, в СБУ підтвердили факт проведення слідчих дій в рамках розслідування кримінальної провадження про екоцид, відкритого раніше.