В СБУ назвали причину обшуків в офісах «Яндекс.Україна»

29 Травня 2017, 16:52

Обшуки Службою безпеки України в офісах дочірньої структури російської компанії «Яндекс» в Києві та Одесі у понеділок, 29 травня, пов'язані з тим, що за даними силовиків, менеджмент компанії незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українських громадян. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

Зазначається, що до Росії передавали особисті дані, рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соціальних мережах.

«Оперативники спецслужби задокументували, що серед громадян про яких до РФ передавалася інформація є співробітники правоохоронних та спеціальних органів, військовослужбовці Збройних Сил України, інших підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, працівники органів державної влади та управління», – йдеться у повідомленні.

За даними спецслужби, інформація передавалась спеціальним службам РФ для планування, організації та проведення розвідувальних, диверсійних, інформаційно-підривних операцій в нашій країні на шкоду суверенітетові України, територіальній цілісності та недоторканості.

Зазначається, що під час обшуків оперативники виявили серверне обладнання та документацію, які будуть направлені для проведення експертизи, що перевірить факти збору, накопичення та передачі російській стороні персональних даних громадян України.

Повідомляється, що експерти також проаналізують перенаправлення трафіку українських користувачів на російські сервери, а також перевірять координацію протиправної діяльності з території Російської Федерації.

Триває досудове слідство у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада). 

Як повідомлялося, 29 травня СБУ прийшла з обшуками в офіси «Яндекс.Україна» у рамках провадження про державну зраду.

Нагадаємо, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Указ набуває чинності в день опублікування.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси Mail.ru, Яндекс, ВКонтакте та Однокласники, а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, Первый канал. Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних. Оператори мобільного зв'язку "Київстар", "Lifecell"  та "Vodafone Україна" розпочали роботи з блокування російських сайтів, що потрапили під санкції.