В розслідуванні вбивства Гандзюк розглядається понад 20 версій — Порошенко

6 Листопада 2018, 13:36

У вівторок, 6 листопада, президент України Петро Порошенко заявив, що в розслідуванні вбивства активістки Катерини Гандзюк розглядається понад 20 версій.  Він також зауважив, що за інформацією правоохоронців злочин значною мірою розкрито, передає Інтерфакс-Україна.

 

"Хочу заявити, що жодну версію,а їх сьогодні понад 20, не відкинуто. Кожну буде дуже ретельно досліджено з дотриманням процедури слідства. Я як президент не маю можливості і не повинен отримувати інформацію, яка може перешкодити розслідуванню. Але влада має забезпечити прозорість, а правоохоронні органи – ефективно працювати. Тільки так можна встановити істину та покарати зло", – сказав Порошенко.

 

"Після того, як справу перекваліфіковано на вбивство, їм загрожує абсолютно справедливо й об'єктивно довічна найвища форма покарання", – додав президент.

 

Він також розповів, що за інформацією правоохоронців, убивство Гандзюк значною мірою розкрито, але не до кінця.

 

"Трагічна розв'язка стала наслідком злісного нападу й іншої думки тут точно бути не може. І всупереч емоційності дуже багатьох заяв… – і я на цьому наголошую, виходячи з тієї інформації, яку мені надали на моє прохання представники правоохоронних органів – цей злочин уже значною мірою розкрито. Знайдено вбивцю, помічників, які зізналися, затримано організатора", – сказав президент.

 

Як повідомлялося, громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу. Своєю чергою, поліція перекваліфікувала кримінальну справу, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю "закінчене вбивство" Кримінального кодексу України. Однак уже 5 листопада у МВС заявили, що поліція виконала всі необхідні слідчі дії у рамках своїх повноважень та за рішенням Генеральної прокуратури України передала справу до Головного слідчого управління Служби безпеки України. 

 

5 листопада активісти повідомили, що Гандзюк померла в результаті поліорганної недостатності, яка розвинулися внаслідок хімічних опіків 30-39% тіла. 

 

6 листопада глава міністерства закордонних справ Канади Христя Фріланд закликала покарати винних у вбивстві громадської активістки Катерини Гандзюк. 

 

Державний департамент США засудив напади на активістів та закликав залучити до відповідальності вбивць активістки.

 

Президент України Петро Порошенко закликав правоохоронців знайти і покарати вбивць і замовників нападу на Катерину.

 

5 листопада активісти повідомили, що Гандзюк померла в результаті поліорганної недостатності, яка розвинулися внаслідок хімічних опіків 30-39% тіла. 

 

У Херсоні 31 липня невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".