В Росії санкційні продукти знищуватимуть не лише на кордоні, а й на складах та в магазинах – ЗМІ

3 Серпня 2015, 10:36

Федеральна митна служба (ФМС) РФ, Росспоживнагляд і Россільгоспнагляд шукатимуть і знищуватимуть заборонені до ввезення в Росію продукти не лише на кордоні, а й в магазинах та на складах продуктових мереж. Про це пише російське видання «Коммерсант» з посиланням на російських юристів та їхнє тлумачення законодавства РФ.

Як повідомляється, знищення товарів повинне відбуватися одразу після їх вилучення. Процес знищення повинні проводити в присутності щонайменше двох незацікавлених осіб та фіксувати на фото і відео.

Рішення про вилучення та ліквідацію прийматимуть уповноважені представники Федеральної митної служби, Росспоживнагляду і Россільгоспнагляду. При чому зазначені служби зможуть здійснювати перевірки в магазинах та на складах продуктових мереж.

Читайте також: Єврокомісія подовжила програму підтримки фермерів, які постраждали від ембарго Росії на харчі з ЄС

Самі ритейлери стверджують, що санкційних продуктів вже немає ні на полицях, ні на складах. За повідомленням представника ТОВ Metro Cash&Carry Оксани Токарєвої,  продажі заборонених європейських і американських продуктів продовжувалися якийсь час після введення ембарго, адже в обігу перебували ввезені до оголошення санкцій товари.

«Зараз їх не залишилося», – запевнила Токарєва.

Як повідомлялося, 29 липня російський президент Владімір Путін підписав указ про знищення продуктів харчування з ЄС та США, що потрапили під російське ембарго. Заходи діятимуть з 6 серпня і не стосуватимуться продукції, яку громадяни ввозять для особистого користування.

Позначки: