В Росії кожне годування політв’язня Кольченка знімають на камеру — адвокат

22 Червня 2018, 11:31

У Росії кожне годування незаконно утримуваного українського політв’язня Олександра Кольченка знімають на камеру. Про це у п'ятницю, 22 червня, у Facebook повідомив російський правозахисник Ніколай Щур.

 

Адвокат відвідав Кольченка 22 червня та розповів, що в його палату підселили ще одного в’язня.

 

За словами захисника, Кольченко йде на поправку та важить 62 кілограми. Кожне його годування знімають на камеру. 

 

 

 

"18-го числа його викликали до начальника колонії, де на нього чекали для розмови осіб десять: від регіонального омбудсмена, ГНК і інших. Розмова з ними у Саші була короткою: вони поцікавилися його здоров'ям, Саша відповів і від подальшого спілкування з ними відмовився: "Хочу зустрітися з ППЧ України", – написав Щур.

 

Посилаючись на слова адвоката, правозахисник повідомив, що члени нинішньої Челябінської громадської наглядової комісії (ГНК) жодного разу не знайомилися з умовами утримання Кольченка.

 

Щур також додав, що Кольченку підписали тривале побачення з матір'ю з  28 по 30 липня.

 

 

7 червня Кольченко припинив голодування, яке оголосив 31 травня з вимогою звільнити Олега Сенцова. Громадське опублікувало повний текст листа Кольченка. 

 

Нагадаємо, 8 червня стало відомо, що у  Росії стан незаконно засудженого українського активіста Олександра Кольченка, який 7 червня припинив голодування, нормалізується. 

 

31 травня незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова.  Однак 7 червня незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко припинивголодування у зв'язку з погіршенням стану здоров'я. 

 

Як повідомлялося 22 травня, Олександр Кольченко написав листа, де пояснив, що готовий підтримати українського режисера Олега Сенцова, якого утримує РФ, та оголосити голодування. 

 

У серпні 2015 року суд РФ засудив Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Росія неодноразово відмовляла Україні у видачі в’язня, аргументуючи це тим, що розглядає кримчанина Кольченка як російського громадянина, якому було автоматично "присвоєно" громадянство.