В РФ стартували військові маневри “Восток-2018”

11 Вересня 2018, 09:39

У Росії розпочалися наймасштабніші з 1981 року військові маневри "Восток-2018". Про це йдеться на сайті Міноборони РФ.

 

Так, маневри пройдуть з 11 по 17 вересня під керівництвом глави російського Міноборони Сєргєя Шойгу на Далекому Сході Росії і в сусідніх акваторіях Тихого океану. 

 

У російському відомстві повідомили, що під час маневрів відбуватиметься проведення перегрупувань військ на великі відстані, організація взаємодії між сухопутними угрупованнями і силами ВМФ.

 

"Маневри пройдуть в два етапи, в ході першого буде завершено розгортання угруповання військ на Далекому Сході, нарощування угруповань сил військово-морського флоту в північній, далекосхідній морських зонах", – йдеться у заяві.

 

Водночас на другому етапі командирами і штабами будуть відпрацьовані питання управління міжвидовими угрупованнями військ.

 

Відзначається, що основні дії військ пройдуть на  полігонах Східного військового округу "Цугол", "Бамбурово", "Радигіно", "Успєновскій", "Бікінскій", а також на "Літовко", "Новосєльскоє", "Тєлємба" і"Бухта Анна", в акваторіях Берингового і Охотського морів, Авачинської  і Кроноцькій затоках.

 

До участі в маневрах залучаються органи військового управління, війська Східного і Центрального військових округів, сили Північного флоту, з'єднання повітряно-десантних військ, далекої і військово-транспортної авіації повітряно-космічних сил.

 

Крім того, у спільні практичні дії на полігоні "Цугол" РФ залучила військові формування Народно-визвольної армії Китаю.

 

Всього до маневрів залучено близько 300 тис. російських військових, понад 1 тис літаків, вертольотів і безпілотних літальних апаратів, до 36 тис танків, бронетранспортерів та інших машин, до 80 кораблів і суден забезпечення.

 

Раніше  Шойгу оголосив про наймасштабніші з 1981 року військові навчання "Восток-2018".

 

Як повідомлялося, у вересні 2017 року у Білорусі тривали спільні російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017". У навчаннях взяли участь 12 700 військових. На території Білорусі було задіяно понад 10 тис. військовослужбовців (більше 7  тис. – білоруських, близько 3 тис. – російських). А також, 370 одиниць бронетанкової техніки, близько 150 одиниць артилерії та РСЗВ і понад 40 літаків і вертольотів. 21 вересня Росія почала вивозити з Білорусі війська та техніку, яка була задіяна у військових навчаннях "Захід-2017".