28 березня, в річницю звільнення Київщини з російської окупації, в широкий прокат виходить стрічка «Лишайся онлайн» — перший у світі воєнний скринлайф. Історія фільму крутиться навколо Каті, дівчини, яка з початком повномасштабного вторгнення долучається до волонтерства й, несподівано для себе, намагається рятувати людей з окупованої Бучі, лишаючись онлайн, з екрану ноутбука.
Катя, волонтерка, отримує ноутбук, аби допомогти українським військовим відслідковувати пересування ворога. Цікавість заводить дівчину в переписки власника девайсу, звідки вона дізнається, що його звуть Андрій, і він має 8-річного сина Саву, який дуже вірить в супергероїв і понад усе мріє розшукати батьків, з якими втратив звʼязок під час евакуації. Тож Катя стає для малого справжньою супергеройкою, борючись зі злом в нетрях інтернет-мережі.
«Лишайся онлайн» — історія про кожного з нас: про тих, хто робив неможливе аби врятувати себе, своїх близьких та свою країну. Та сама Катя живе в кожному з нас: у лікарях, які роблять надскладні операції в безпосередній близькості до фронту, у волонтерах, які, вивозячи цивільних з прифронтових територій, ризикуюючи власним життям, у комунальних службах, які за лічені години усувають наслідки ворожих атак, у тих, хто своєю творчістю надихає боротися і ширить українське світом.
Стрічку знімали навесні та влітку 2022 року, одразу після звільнення Київщини. Кадри, які сколихнули мережу і стали документальними, автори вплели в художню канву оповіді: наприклад, розбомблений (а тепер частково реставрований) ЖК «Ірпінські липки». До зйомок долучалися й пересічні жителі міста: без перешкод давали згоду на зйомки свого зруйнованого майна. Знімальну команду підтримували військові, також долучалися і волонтерські організації, зокрема надавали приміщення для зйомок та необхідний спецодяг. Так у спільному розумінні важливості знімати кіно про актуальне, народився перший для України скринлайф, який нагадує про важливість обʼєднуватися заради спільної мети і завжди лишатися онлайн.
Продюсери фільму також повідомляють, що 20% від доходів донатять у Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим». Виручені кошти спрямують на засоби звʼязку для військових, аби вони могли лишатися онлайн стільки, скільки треба для Перемоги. Окрім цього, Фонд разом з продюсерами створили банку «Лишайся онлайн і Повернись живим!» та відкрили збір на 2 млн гривень.