“Розпорядження голови Верховної Ради, воно виключно поширюється на апарат, на секретаріат Верховної Ради, але не на народного депутата й не на фракції. Тобто це буде розпорядження для секретаріату Верховної Ради. Воно просто так від нього (Литвина) дійде до секретаріату, і там і залишиться, а в житті буде все інакше”, – сказав він, відповідаючи на запитання, чи потрібно рішення Ради після підписання спікером відповідного розпорядження.
Також Макеєнко зазначив, що для введення в дію нової системи необхідне рішення його комітету. “Для цього є регламентний комітет, що складається з народних депутатів”, – сказав він.
Він виразив сумнів у тому, що модернізована система буде введена в дію й буде забезпечене персональне голосування депутатів. “Я думаю, що нічого не зміниться, тому що та ситуація, що у Верховній Раді є, вона вигідна всім”, – вважає Макеєнко.
Депутат ще раз зазначив, що виконання норми Конституції про персональне голосування поки виконати неможливо.
Нагадаємо, Литвин має намір підписати розпорядження про введення модернізованого програмного системного комплексу для голосування “Рада-3” 7-11 березня.
Апарат парламенту провів сертифікацію системи “Рада-3” в 2008 році.
Ця система передбачає, що голосування депутат починає з натискання сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку “За”, “Проти”, або “Утримався”.
Передбачається, що якщо протягом 11 відведених для голосування секунд парламентарій відпустить одну із кнопок, його голос не зарахується. Вартість системи становить 461 тисяч гривень.