В ПАРЄ кажуть, що Україна не хоче виконувати рекомендації Ради Європи

29 Березня 2012, 18:39

"Ми тільки що зустрічалися з міністром закордонних справ України, який висловив думку, що, по суті, Україна може робити все, що захоче і навіть не виконувати ні резолюції, ні рекомендації комітету (Ради Європи)", – сказала співдоповідач.

Вона зазначила, що "була шокована міністром закордонних справ (Костянтином Грищенком) і тим, як він це сказав". За словами представника ПАРЄ, це було несподіванкою, оскільки на зустрічі з іншими представниками української влади було викладено інше бачення ситуації, що склалася. "Ця зустріч затьмарила весь наш візит", – додала Пурбе-Лундін.

Нагадаємо, 26 січня ПАРЄ прийняла резолюцію, у якій рекомендувала Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради.

Також у поправках до резолюції асамблея констатує готовність застосувати санкції до України, якщо не будуть дотримані її рекомендаціїї, які стосуються кримінальних переслідувань колишніх вищих чиновників.

ПАРЄ уповноважила Моніторинговий комітет на "будь-які подальші дії, як того вимагає ситуація", в тому числі, "пропонувати запровадження санкцій, якщо вимоги Асамблеї не будуть виконані".

Читайте також: Лист 5 міністрів закордонних справ щодо ситуації в Україні

Позначки: