В пам’ять про Маккейна заснували спеціальну премію

28 Серпня 2018, 12:31

Мюнхенська конференція з безпеки заснувала премію імені американського сенатора Джона Маккейна, який помер від раку мозку 25 серпня. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

"Конференція прийняла рішення створити щорічну Премію імені Джона Маккейна, щоб віддати данину пам'яті нашого близького друга, партнера і давнього соратника", – заявив прес-секретар організації Йоханнес Шмід.

 

Так, вперше премія буде присуджена 15 лютого 2019 року у співпраці з Інститутом управління імені Джона Маккейна, Університетом бундесверу, Вищою школою політики Мюнхенського технічного університету та Інститутом політичних досліджень імені брата і сестри Шолль Мюнхенського університету (LMU).

 

Зокрема, претендентами на отримання нагороди стануть автори дипломних робіт і дисертацій, присвячених темам, які були "особливо близькі серцю Джона Маккейна".

 

 

Наголошується, що серед таких тем – проблеми трансатлантичних відносин, парламентського контролю над збройними силами та моральної відповідальності Заходу.

 

З словами глави Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганга Ішингера, ніхто інший "не захищав трансатлантичну співпрацю настільки енергійно, як Джон Маккейн"

 

"Джон залишиться в історії як справжній герой і справжній союзник Європи", – наголосив він.

 

Крім того, він додав, що сенатор був "найбільшим прихильником Мюнхенській конференції з безпеки по ту сторону Атлантики".

 

Нагадаємо, 26 серпня у США на 82-му році життя помер сенатор-республіканець Джон Маккейн
 
 
Раніше стало відомо, що президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп відкинув пропозицію речника Білого дому Сари Сандерс і керівника апарату Джона Келлі опублікувати офіційну заяву про смерть сенатор-республіканець Джона Маккейна, в якій вони хотіли назвати його героєм.