"Адміністрація президента буде пропонувати збільшити термін повноважень органів прокуратури і особисто генпрокурора на два роки, а крім того скасувати право Верховної Ради висловлювати недовіру генпрокурору", – заявив Яценюк.
"Це означатиме, що генпрокуратури взагалі вийде з-під контролю законодавчої гілки влади", – зазначив він.
За словами Яценюка, відповідними змінами буде також передбачено, що "у органів прокуратури залишиться загальний нагляд".
Він також нагадав, що Венеціанська комісія висловила готовність розглянути український закон про прокуратуру і звернувся до голови ВР Володимира Рибака спрямувати законопроект на розгляд комісії, що б у вересні можна було отримати її висновок.
"І тоді вже у вересні ми приймемо цей законопроект в цілому (наразі він прийнятий у першому читанні)", – сказав Яценюк.
На його думку, в цілому законопроект відповідає європейським стандартам.
Як повідомлялось, раніше у проекті концепції змін до Конституції, який перебуває на розгляді Конституційної асамблеї, пропонувалося продовжити термін повноважень Генпрокурора до 7 років.
"Установити вимоги до кандидатів на посаду генерального прокурора України, зберігши передбачений чинною Конституцією порядок його призначення і звільнення, продовживши термін перебування його на посаді до 7 років", – наголошується в проекті Концепції.
2006 року вже генпрокуратура ініціювала продовження терміну повноважень генпрокурора з 5 до 7 років.
Нагадаємо, нещодавно Конституційна асамблея прийняла за основу проект концепції змін до Конституції і планує допрацьовувати його до осені
Читайте таткож: Особливості «національної» прокуратури