За її словами, таким чином буде звільнено майже півтори тисячі учителів, «а держава заощадить аж 44 мільйони гривень».
Водночас Гриневич зазначила, що уряд не виконує графік скорочення різниці між базовою ставкою Єдиної тарифної сітки і мінімальною зарплатою.
«І підтвердженням цьому є постанова уряду від 27 березня, якої ми вимагали, але яка написана зовсім і прийнята в інший редакції», – зазначила вона.
За словами голови комітету, постанова «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», прийнята урядом 27 березня, зберігає цю різницю у 295 грн.
Гриневич повідомила, що посадовий оклад працівника першого тарифного розряду з 1 січня 2013 року встановлено у розмірі 852 грн, тоді як, відповідно до Генеральної угоди, підписаної з профспілками, базова тарифна ставка мала бути підвищеною з 1 січня цього року до 928 грн, а з 1 квітня – 942 грн.
«Таким чином, далі зберігається розрив між мінімальною заробітною платою і першим тарифним розрядом, який був ще з минулого року, – 295 гривень. Й освітяни, медики та інші бюджетники далі втрачають кошти», – наголосила Гриневич.
Крім того, депутат наголосила, що закупівлі урядом підручників за цінами 100, 200, 400 грн – це «лише один із прикладів необґрунтованих витрат» якими, за її словами, має зайнятися Рахункова палата.
Нагадаємо, у серпні минулого року міністр освіти Дмитро Табачник повідомив, що за останні два роки в Україні було закрито приблизно 300 загальноосвітніх шкіл.