В опозиції заявляють, що рішення комітету ВР зриває саміт у Вільнюсі

6 Листопада 2013, 19:37

Арсеній Яценюк висловив переконання, що  законопроект Анжеліки Лабунської про лікування ув’язнених закордоном на засіданні профільного комітету не отримав підтримки від депутатів Партії регіонів, оскільки «Віктор Янукович не дав відповідної вказівки».

Політик підкреслив, що опозиція погодилась на створення робочої групи, щоб доопрацювати законопроект Лабунської, однак, провладні депутати проголосували проти.

 «Ми вимагали від них, щоб вони внесли свій законопроект – вони не внесли жодного. Ми пропонували пакетне голосування за законопроект  про прокуратуру, зміни до виборчого законодавства і законопроект Лабунської, щоб одним голосуванням вирішити питання по ЄС. Але й це не прийнято. Зрозуміло чому – немає політичного рішення Віктора Януковича», – сказав Яценюк.

«Відсутність цих законів – це ніщо інше, як зрив саміту у Вільнюсі і підписання Угоди між Україною і ЄС», – підсумував опозиціонер.

 В той же час лідер ВО "Свободи" Олег Тягнибок по завершенню засідання комітету заявив, що фактично відбулося "заговорення" теми екс-прем'єра Юлії Тимошенко і євроінтеграції.

"Очевидно, є рішення змінити вектор стосунків з Європою. Очевидно, все-таки щось пообіцяв (президент Росії-ред.) Путін під час зустрічі в Сочі", – сказав Тягнибок.

Як відомо, комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності  рекомендував направити на доопрацювання всі чотири законопроекти щодо лікування та звільнення Юлії Тимошенко. Таку пропозиція внесли депутати Партії регіонів. Натомість депутати  створили робочу групу, яка має узгодити компромісний варіант законопроекту.