В опозиції заявляють, що Немирю таки допитали

19 Грудня 2012, 21:23

Коментуючи заяву першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна про те, що Немиря ховається, і йому не можуть вручити повістку, в опозиції зауважили, що "діяльність партії «Батьківщина» та, зокрема, її заступника Григорія Немирі, здійснювалася і здійснюється тільки в рамках чинного законодавства України. А всі закиди пана Кузьміна щодо протилежного є нічим іншим, як недолугими спробами кинути тінь на опозицію".

"Що ж стосується повісток Григорію Немирі про виклик на допит до ГПУ, то існує порядок їх вручення, визначений законодавством. І співробітники прокуратури повинні неухильно його дотримуватися, а не намагатися викликати громадянина України на допит, починаючи переслідування проти нього, залякуючи його дружину та інших членів його сім‘ї", – наголошуєтсья у заяві.

"Так, цього тижня співробітникам ГПУ все ж таки довелося діяти як того вимагає закон, і Григорій Немиря отримав повістку згідно вимог чинного законодавства України, і сьогодні о другій годині дня з‘явився на допит, який тривав 3,5 години", – повідомили в опозиції.

"Сам позов, а також спосіб, в який він розглядався, суперечать нормам законодавства та є частиною брудної кампанії, спрямованої на дискредитацію успішного опозиційного політика та опозиції в цілому", – вважають в партії.

"Пан Кузьмін заявив, що Немиря програв суд про надання інформації щодо проплат якимись фірмами. Правда полягає в тому, що Подільський суд відмовив у задоволенні найбільш абсурдних вимог позивача, визнавши їх необґрунтованими, зазначивши: "звернення до суду є безпідставним… задоволенню не підлягає у зв‘язку з його необґрунтованістю", – уточнили в політсилі.

Також в "Батьківщині" повідомили, що 14 грудня було подано апеляційну скаргу на рішення Подільського районного суду.

Нагадаємо, 19 грудня перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін звинуватив депутата від "Батьківщини" Григорія Немирю в ухилянні від допитів. 

Як відомо, 7 грудня слідчі прокуратури намагалися вручити повістку Немирі в аеропорту.

Перед цим Подільський райсуд визнав діяльність колишнього віце-прем'єра протиправною і зобов'язав його надати інформацію за запитами Асоціації "Український правозахисний альянс" щодо походження грошей, якими він розплачувався за піар екс-прем’єра Тимошенко.

За словами президента УПА адвоката Сергія Демченка, рішення суду підлягає виконанню, а в разі його ігнорування Немирю може бути притягнуто до адміністративної відповідальності.