«Я хочу акцентувати увагу на час, коли було прийнято цей закон – у розпал виборчої кампанії, коли щодня всі засоби масової інформації, як зведення з фронтів, отримують інформацію про те, що відбувається з формуванням ОВК, дільничних виборчих комісій, де йдуть махінації, мухляж, фальсифікації. І все це створює плацдарм для правильного «сталінського» голосування. Для того, щоб відволікти від цього увагу, щоб зараз обговорювали не виборчу кампанію, давайте щось вкинемо в суспільство, щоб журналісти перезбудилися і почали обговорювати», – зазначила Геращенко.
Як повідомлялось, експерти вважають, що у разі ухвалення парламентом законопроекту про кримінальну відповідальність за наклеп вцілому найбільший ризик кримінальної відповідальності матимуть журналісти, котрі займаються розслідуваннями, оприлюдненням інформації про корупційні дії та зловживання влади.
Експерти також переконані, що ухвалення цього законопроекту в першому читанні є своєрідною «пробою пера», оскільки, якби нинішня влада мала вірних прихильників, їй не потрібен би був такий закон.
Нагадаємо, 18 вересня, Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект, який передбачає запровадження кримінального покарання за наклеп, в тому числі у вигляд обмеження волі терміном до трьох років. Автор законопроекту – депутат від фракції Партії регіонів Віталій Журавський.
З критикою цього закону вже виступила спілка журналістів, омбудсмен Валерія Лутковська, об'єднана опозиція, міжнародна організація «Репортери без кордонів» тощо.