В опозиції вважають, що запровадження персонального голосування влада перетворює на клоунаду

Акценти
29 Листопада 2012, 11:51

За словами Томенка, особливо тішить остання ініціатива, яка вже серйозно обговорюється на політичних ток-шоу, про необхідність змінити текст присяги народного депутата, щоб застерегти виконання п.3 ст.84 Конституції України про особисте голосування.

«Якщо дійсно влада загалом та депутати, які підтримують владу, так перейнялися необхідністю виконувати Конституцію, то дивно, що у присязі депутата треба вказувати на необхідність виконання лише одного пункту однієї статті. Бо за логікою речей тоді у присязі до слів «присягаюсь додержуватися Конституції України» необхідно додати слова «від її 1 до 161 статті», – зауважив Томенко

Він назвав цілком очевидним абсурдність такого підходу та додав, що реальні причини небажання застосовувати прописану в Основному законі норму на практиці насправді зовсім інші.

«Влада розуміє, що не здатна забезпечити 226 голосів для прийняття серйозних рішень: починаючи від обрання голови Верховної Ради і закінчуючи ухваленням законопроектів силами однієї фракції Партії регіонів. Навіть, якщо буде створена так звана податкова більшість на основі провладної партії, в яку влада за допомогою податкової та правоохоронних органів зажене депутатів-мажоритарників», – наголосив Томенко.

«Небажання домовлятися з іншими фракціями для ухвалення рішень у Парламенті та бажання зібрати 226 карток і доручити 50-ти депутатам ними голосувати, – це мрія керівників проекту управління Верховною Радою 7 скликання», – підкресливТоменко.

Він наголосив, що «опозиція однозначно налаштована на те, щоб змінити «кнопкодавів» на відповідальних народних депутатів».

Томенко ще раз закликав владу зупинити клоунаду стосовно неможливості забезпечення особистого голосування на практиці і ухвалити рішення про персональне голосування вже 4 грудня, щоб парламент 7 скликання зміг нормально розпочати свою роботу.

Нагадаємо,голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов вважає недоречними ультимативні вимоги опозиції з приводу прийняття постанови на засіданні робочої групи з організації роботи нової Ради про введення системи для персонального голосування «Рада-3».

28 листопада опозиція вкотре залишила засідання робочої групи з організації роботи нового парламенту через те, що депутати не захотіли першим питанням розглядати постанову про забезпечення персонального голосування. У своїй постанові опозиція вказала на необхідність встановлення системи "Рада-3" ще до першого засідання нової Ради.

У коментарі Тиждень.ua народний депутат від НУНС Юрій Кармазін заявив, що для забезпечення персонального голосування народних депутатів Верховної Радидостатньо розпорядження спікера. 

Читайте також:Експерти назвали причини, чому в Раді "процвітає" кнопкодавство

89